Góra Grosza

To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Szkolny Klub Wolontariuszy zachęca uczniów naszego gimnazjum aby kolejny raz włączyć się do Góry Grosza, zbiórka trwa od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku. Grosiki można wrzucać do puszki w recepcji szkolnej. Idea Góry Grosza to: „Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.” Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl