Kiermasz bożonarodzeniowy

W niedzielę, 18 grudnia, młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu po raz pierwszy wzięła udział w organizowanym od kilku lat w Dziemianach kiermaszu przedświątecznym.

Uczniowie własnoręcznie wykonali świąteczne witraże, kartki z życzeniami i papierowe ozdoby na choinkę. Samodzielnie też upiekli pierniczki i pięknie je ozdobili.

Nasze kolorowe stoisko zorganizowaliśmy wspólnie z uczniami, którzy uczą się w naszej szkole języka kaszubskiego. Przygotowane przez nich ręcznie malowane ozdoby choinkowe z kaszubskimi motywami cieszyły się dużym powodzeniem.

Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na leczenie chorego oczka Kornelka. Ile zarobiliśmy dowiecie się jutro, po komisyjnym otwarciu kiermaszowej skarbonki.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego stoiska, szczególnie jednak specjalistom od pieczenia pierników – Julii Kartuszyńskiej, Julii Klemann, Oliwii Tryba i Jakubowi Żywiec (kl.Ia), oraz Iwonie Litke, Ewelinie Modrzejewskiej, Paulinie Kupieckiej i Wiktorii Mikołajczyk (kl. Ib).

Za współpracę dziękujemy Pani Felicji Synak, nauczycielce języka kaszubskiego w naszej szkole, oraz Pani Joannie Turzyńskiej, przewodniczącej dziemiańskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Za pomoc w wykonaniu świątecznych ozdób i kartek dziękujemy Pani Aleksandrze Sitarek, nauczycielce ZKiW w Dziemianach.