„Pamiętamy”

30 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariusza brali udział w corocznej akcji upamiętniającej poległych w czasie II wojny światowej żołnierzy i cywilów, których groby znajdują się w lasach na terenie Gminy Dziemiany. Nasza szkoła w ramach opieki nad tzw. Leśna Izbą Pamięci wykonuje prace porządkowe w większości przy symbolicznych miejscach mordu, paląc znicze i składając wiązanki kwiatów. Odwiedziliśmy leśnych miejsc pamięci, które uporządkowaliśmy, złożyliśmy na nich wiązanki kwiatów.

Odwiedziliśmy również miejscowy cmentarz, pomnik poległych żołnierzy znajdujący się przy Kościele w Dziemianach,

To już kolejna taka akcja samorządu i wolontariatu szkolnego, mająca za celu ocalenie od zapomnienia miejsc, w których dokonała się wojenna tragedia ludzkiej śmierci.

Biorący udział w akcji „Pamiętamy” uczniowie naszego gimnazjum, których z roku na rok przybywa, mają okazję zapoznać się z ciekawą, choć tragiczną historią każdego z odwiedzanych leśnych miejsc pamięci.