Sherlock Holmes

Dominika Wójcik z 3A poleca historię SHERLOCKA HOLMESA

Jestem pod ogromnym wrażeniem całej postaci Sherlocka Holmesa. Pan Holmes jest bardzo specyficzny oraz wyjątkowy pod każdym względem. Cechuje go niesamowicie bystry umysł. Sherlock potrzebuje niecodziennych zagadek tak, jak tlenu, ponieważ bez nich wariuje. Jest on jedyny w swoim rodzaju i fascynuje mnie sposób, w jaki dochodzi do konkretnych wniosków.

„Studium w szkarłacie” W tej powieści zostało ukazane pierwsze spotkanie Sherlocka z Johnem Watsonem (jego asystentem) oraz wyjawiono kilka podstawowych informacji o tej dwójce. Najważniejszy jest watek kryminalny,

w którym duet bada sprawę dwóch niezwykłych zbrodni w Londynie.

„Znak czterech” Pewnego dnia młoda kobieta zwraca się o pomoc do detektywa z prostym zleceniem. Jednak po kilku godzinach sprawa zaginięcia jej ojca nabiera niespodziewanego i niebezpiecznego obrotu.

„Pies Baskerville’ów” Bohaterowie starają się rozwiązać kolejną nietypową sprawę rodu Baskerville’ów, na którym rzekomo ciąży klątwa. Według legendy rodzinę prześladuje czarny pies, który zionie ogniem i po kolei morduje przedstawicieli rodu.

Książkę polecam tym, którzy lubią dreszcz emocji oraz tajemnice. Nie da się ukryć, że Sherlock Holmes jest postacią ponadczasową, a książki o nim są klasyką w swoim gatunku.