Święto Szkoły

 29 maja 2017 roku uczniowie i pracownicy gimnazjum obchodzili Święto Szkoły. Dzień ten dostarczył wszystkim wielu pięknych wrażeń. Rozpoczął się Mszą Św. Osoba Patrona szkoły- Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jego życie i przesłanie zostały przedstawione przez uczniów w formie prezentacji multimedialnej .Był to też dzień projektów edukacyjnych, nad którymi pracowali uczniowie klas trzecich. Tematyka tych projektów była różna:” Sport a zdrowe żywienie”,” Pierwsza pomoc przedmedyczna”,” Przemoc w Internecie”, „ 100 lat mody”. Młodzież włożyła w przygotowanie swoich wystąpień wiele pracy i miało to przełożenie na odbiór przez widzów. Poruszającym i pięknym okazał się spektakl teatralny „ Mały Książę” w wykonaniu uczniów pod kierunkiem Pani Joanny Turzyńskiej przygotowany w ramach projektu Akademia Nauki. Starannie dobrane stroje, rekwizyty, doskonała gra aktorów wpłynęły na atrakcyjność sztuki. Nie zawiedli też zaproszeni goście. Ich obecność sprawiła, że wykonawcy sztuki teatralnej i projektów edukacyjnych poczuli się docenieni.

Nie zabrakło w tym dniu małych przyjemności w postaci słodyczy.

FOTOGALERIA