SZLACHETNA PACZKA 2017

Wkrótce Adwent i piękny czas oczekiwania na Boże Narodzenie – święta rodzinne, zapamiętywane na długo między innymi również poprzez radość wzajemnego obdarowywania się wymarzonymi prezentami. Akcja „Szlachetna Paczka”, do której jako szkoła dołączyliśmy, jest – tu cytat ze strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl :

„projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA jest organizowana siedemnasty raz. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób.”

W poniedziałek, 20–go listopada wybraliśmy z bazy rodzin „naszą rodzinę”, której wspólnie przygotujemy świąteczny prezent.

Szlachetną Paczkę dostarczymy do przypisanego nam magazynu (w Kościerzynie) już 9 grudnia 2017 (sobota).

Zachęcamy do włączenia się w przedświąteczną pomoc dla wybranej przez Szkolne Koło Wolontariatu rodziny, z góry dziękując za okazane serceJ

Razem zmieniajmy świat na lepsze!