SZLACHETNA PACZKA – PODSUMOWANIE WYBORU RODZINY

PODSUMOWANIE  WYBORU  RODZINY:

Rodzina o kodzie POM-3423-421910

Opis rodziny:

Pani Żaneta (36 l.) wraz z mężem Dariuszem (41 l.) wychowują czwórkę dzieci- Klaudię (18 l.),

Mateusza (12 l.), Natalię (11 l.) oraz Adriana (5 l.). Pan Dariusz choruję na cukrzycę, nadciśnienie,

otyłość i niewydolność nerek, co nie pozwala mu na normalne podjęcie pracy. Żona mężczyzny, pani

Żaneta jest jedynym żywicielem rodziny. Ciężko pracuję w zakładzie porcelany. Czwórka dzieci dobrze

się uczy, pomagają w codziennych obowiązkach i mają swoje zainteresowania, głównie jest to sport.

Są dumą rodziców. Mieszkanie jest bardzo małe, ale dla mieszkańców nie jest to powód do utraty

optymizmu. Spędzają dużo czasu razem. Rodzina utrzymuje się z pensji pani Żanety (1300 zł), zasiłku

rodzinnego (755 zł), zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł) przyznanego na pana Dariusza, dopłat do

mieszkania w wysokości 46 zł oraz wsparcia w programie „500+” przyznanego na trójkę młodszych

dzieci (1500 zł). Jednak po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania (472 zł) oraz kosztów leczenia pana Dariusza (600 zł), rodzinie pozostaję ok. 450 zł na jednego członka rodziny. Mimo przeciwności losu rodzina stara się wyjść z ciężkiej sytuacji. Pani Żaneta podjęła pracę w zakładzie porcelany, dzięki czemu dochód rodziny zwiększył się. Spędzają dużo czasu razem. Najmłodszy Adrian jest pełen energii. Rodzina jest szczęśliwa, że może być razem. Wśród najważniejszych potrzeb pani Żaneta wskazuję łóżko piętrowe dla dzieci, które pozwoli wygospodarować trochę więcej miejsca w bardzo małym mieszkaniu. Bardzo ważne są też odzież i obuwie, na których to rzeczach rodzina zawsze oszczędzała.

Potrzeby rodziny:

1) Łóżko piętrowe 200 cm x 90 cm

W mieszkaniu jest bardzo mało miejsca, łóżko piętrowe pomogłoby w lepszej organizacji małej ilości miejsca.

2) Odzież

Odzież dla pana Dariusza w większym rozmiarze to duży wydatek, jej zakup pomógłby odciążyć budżet domowy.

Pan Dariusz – spodnie w rozmiarze 7XL(wzrost 175cm, obwód pasa 170cm, długość nogawki od strony zewnętrznej -115cm), koszulki w rozmiarze 7XL (szerokość klatki piersiowej 165cm)

Pani Żaneta – kurtka zimowa w rozmiarze L (sylwetka normalna)

Mateusz (12 lat)- spodnie na wzrost 160cm (sylwetka normalna)

Adrian (5lat) -  spodnie i koszulki na wzrost 130cm (sylwetka normalna)

3) Obuwie

Rodzina stara się na nim oszczędzać.

Mateusz – adidasy w rozmiarze 39

Adrian – trapery w rozmiarze 28

Natalia (11 lat)- kozaki w rozmiarze 36

4)Żywność trwała:

herbata, kasza, cukier, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż,

mąka, dżem, warzywa w puszkach

5)Środki czystości:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon

6)Pomoce szkolne:

zeszyty, bloki, przybory do pisania, kredki, piórniki

7)Inne potrzeby :węgiel- 1 tona

8)Specjalne upominki: Kosmetyki do ciała dla wszystkich.

Paczka zostanie dostarczona do magazynu w Kościerzynie w dniu 09.12.2017 (sobota).

DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC I ŻYCZYMY RADOSNYCH ŚWIĄT!