Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 23 czerwca 2017 roku, po raz ostatni w Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziemianach zabrzmiał dzwonek.

Uroczysty apel rozpoczęliśmy przedstawieniem teatralnym pt. „Internet to nie wszystko”, realizowanym w ramach projektu „Akademia Nauki”. Głównym motywem przedstawienia było przesłanie, że prawdziwy przyjaciel pamięta o drugim człowieku i umie go dostrzec w rzeczywistym świecie. Internet przedstawiono jako potężne medium, które można wykorzystać w służbie człowiekowi. Inscenizacja zakończyła się morałem: „Mieć serce i patrzeć sercem na drugą osobę a nie tylko na siebie”. W projekcie przygotowanym pod kierunkiem Pani Małgorzaty Turzyńskiej wystąpili: Wiktoria Sprawka, Iwona Litke, Marta Leliwa Piechowska, Edyta Ślewińska, Martyna Sprawka, Oliwia Tryba, Ewelina Johanson, Agata Knitter, Paulina Kupiecka, Marek Lubecki, Maksymilian Macholla, Michał Knitter, Miłosz Jakubowski, Mateusz Kuśmierek, Jakub Żywiec, Miłosz Szefler. Pod koniec przedstawienia został wniesiony duży tort. Po słodkim poczęstunku kontynuowaliśmy dalszą uroczystość.

Pan Wójt Leszek Pobłocki wręczył nagrody dla najzdolniejszych uczniów naszego gimnazjum. Nagrody otrzymali ci, którzy osiągnęli wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego i na świadectwie kończącym szkołę, byli to: Szymon Kryzel, Jakub Gostomski, Anna Kartuszyńska, Faustyna Warnke, Kamil Szalewski, Kamila Męczykowska, Dominika Wójcik, Krzysztof Miętki, Max Rowe, Martyna Trzebiatowska oraz uczniowie, którzy wyróżnili się w sporcie: Mateusz Kuśmierek, Maciej Breza, Eryk Meyer, Oliwia Tryba, Wiktor Czarnowski, Katarzyna Żółtkowska, drużyna chłopców w biegach przełajowych w składzie: Eryk Meyer, Kamil Szalewski, Maciej Breza, Kewin Zehm, Wiktor Czarnowski, Max Rowe, Marek Lubecki pod opieką Pana Przemysława Kozłowskiego. Pan Wójt wręczył również nagrodę Dyrektorowi Panu Adamowi Szejbie, który pełnił swoją funkcję przez cały okres istnienia Gimnazjum w Dziemianach.

Wzruszających słów i podziękowań za osiemnaście lat pracy Dyrektora było dużo. Nasz Dyrektor otrzymał je także od Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły. Nagrody i podziękowania za swoją pracę otrzymali także nauczyciele oraz pracownicy gimnazjum.

Po raz ostatni został wprowadzony Sztandar Szkoły i odśpiewaliśmy hymn gimnazjum. Odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klas trzecich. Następnie Dyrektor Adam Szejba w imieniu całej społeczności szkolnej dokonał uroczystego pożegnania sztandaru.

W dalszej części uroczystości uczniowie klasy II B wraz z wychowawczynią, Panią Karoliną Skwierawską- Bruską przygotowali galę pożegnalną dla klas trzecich „na wesoło”. Każdy absolwent otrzymał pamiątkową plakietkę z logiem gimnazjum oraz upominek związany z zachowaniem w szkole. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami: Panią Wiesławą Popowską i Panem Bernardem Kryzlem podziękowali poszczególnym nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę, zaśpiewali kilka piosenek oraz zaprezentowali film podsumowujący ich trzy lata w gimnazjum, przekazali pamiątkowe tablo na ręce Dyrektora. Podziękowań i wspomnień było bardzo wiele.

Na zakończenie zostały przyznane nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Radę Rodziców dla najzdolniejszych uczniów w minionym roku szkolnym. Dwoje uczniów z każdej klasy z najwyższą średnią ocen otrzymało bony upominkowe do wybranych sklepów, nagrody otrzymali: Iwona Litke, Paulina Kupiecka, Jakub Żywiec, Ewelina Johanson, Michał Narloch, Szymon Błaszkowski, Martyna Jenta, Weronika Wałdoch, Marta Kiżewska, Nikola Synak, Martyna Cybulska, Zuzanna Trzebiatowska, Faustyna Warnke, Anna Kartuszyńska, Jakub Gostomski, Kamil Szalewski, Martyna Trzebiatowska, Wiktoria Turzyńska oraz Szymon Kryzel z najwyższą średnią ocen w szkole. Uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem otrzymali również nagrody książkowe.

Po rozdaniu wszystkich świadectw można było rozpocząć upragnione wakacje. Przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku.

FOTOGALERIA